RAHMETLİ TURGUT ÖZAL’DAN ,ECEVİT VE YILDIRIM AKBULUT’TAN …

 

 

FIKRALARLA ANIYORUZ

Rahmetli Özal, vapurla Büyükada’ya giderken, kaptana sormuş:

– ”Şu anda gemide kaç yolcu var?”

Kaptan:

– ”Yaklaşık 100 kişi…” deyince, Özal

– ”80’ini denize atın!..”demiş…

Kaptan- “Ama neden?”

Özal- ”26 mart seçimlerinde her yüz kişiden sekseni bana oy vermemişti!..”

Ecevit ölmüş. Cehenneme gitmiş…

Zebaniler sormuşlar:

-“Özal’ın cehennemine mi gitmek istersin, Demirel’inkine mi?”

Ecevit

-“Özal’ın cehennemi nasıl?”

Zebaniler:-

-“İlahi adam… Sen Özal döneminde Türkiye’de yaşamadın mı? Orda ne gördüysen, burda da onu göreceksin!..”

YILDIRIM AKBULUT, 1990’DA BAŞBAKAN’KEN, UĞUR DÜNDAR’IN HAZIRLADIĞI VE TRT 1’DE YAYINLANAN ‘HODRİ MEYDAN’ PROGRAMINA KATILIP, AŞAĞIDAKİ FIKRAYI ŞÖYLE ANLATMIŞTI:

“BEN, ZAMANINDA ERZİNCAN’DA HAL MÜDÜRLÜĞÜ YAPARKEN, YARDIMCIM GELMİŞ, BİR SÜRÜ MATBU EVRAK BİRİKTİĞİNİ, ARTIK KOYACAK YER KALMADIĞINI SÖYLEMİŞ. SAYIN MÜDÜRÜM DEMİŞ, İSTERSENİZ BİR KISMINI İMHA EDELİM. BEN DE DEMİŞİM Kİ, TAMAM İMHA EDİN AMA BUNLAR RESMİ EVRAKTIR. BİRER FOTOKOPİSİNİ ÇEKİN DE ÖYLE İMHA EDİN.”

SUNAN :SERAP UYSAL

 

 

Yazar: serapuysal

Ben Serap Uysal. ..Emekli Kur'an öğretmeni.. Ama emeklilik sözde. Eğitim hizmeti ölene dek,mezara kadar. 1961'de başlayan dünya hayatımdaki macera hızla sürüyor. 26 yil resmen süren görev yılları, Kur'an Kurslarında ve camilerde hem uyuyan hem büyüyen, Hem öğrenen öğrenince de anne babasına yardımcı olan 4 evlat.6 yılda dünyaya teşrif eden ve bizi ana babalık şerefiyle sereflendiren Hakk'ın en güzel hediyesi evlatlarımız ve yolun devamında iki ilahiyatçı gönül doktoru ,iki de tıp doktoru evlat...onlari büyütürken biz de büyüdük. Onlari egitmeğitmeye çalışırken biz de öğrendik..meslekdaşımız gönül doktoru evlatlarımız şimdi bizim öğretmenlerimiz...kendi bilgi ve birikimlerimizi onlardan ve her yerden öğrenmeye calistiklarimizla harmanlayarak okuyucuya sunma niyetimiz halistir.maksat bir eser bırakmak ki ardımardından bir hoş sada bırakıp rahmetle yadedilelim.bu niyetten hareketle iki kitap yazdık..."Canlı Kur'aKur'an:HZ.MUHAMMED (SAV) ve 26 yıllık çalışma hayatımızın semeresi"ISLÂM KÜLTÜRÜ: SORARAK ÖĞRENİYORUM "isimli çalışmalarımız...ve yoldaki çalışmalarımızın internet ortamında yayınlanmasının daha faydalı olacağı inancı, bilgiyi ömür boyu edinme ve paylaşma arzusudur bu sitenin doğuş sebebi.2015 yılından beriki ugraslarimiz bu meyandadir. Ne yazık ki sanal ortam bilgisi bizde eksik olduğundan bazı teknik hatalar iki kere kurduğumuz site izin ki bunlar benim kaybettiğim iki önemli değerdi ...şimdi üçüncü kez bıkmadan, usanmadan, önümüzdeki engelleri aşarak karşınıza yine çıkma cureti gösterdik.Niyet saf ve halis şimdi de torunlarimizi büyütürken sitemize de onlarla beraber büyütmek dilek ve duasıyla dipdiri karşınızdayız.Sitemizde hayat ve bilgi birikimimiz yanında, hayatın stresini azaltmak ve Rabbimizin "Bir işten görüldü bunda başka bir ise giriş! "emrine itaate hobilerimize de yer vermeyi arzu ettik.Inşaallah Hakk nasip eder,biz de faydalı oluruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir