ŞEYTANLARIN TOPLANTISI

Bir gün şeytan, bir toplantı yapmaya karar vermiş.Bunun  için tüm dostlarını, yardımcılarını çağırmış. Açılış konuşmasını büyük bir heyecanla yapan şeytanın sözleri şöyle:

-Müslümanların camilere gitmesini engelleyemiyoruz. Kur’an okumalarını ve gerçekleri öğrenmelerini de engelleyemiyoruz.Allah’a dönüşlerini ve peygambere  bağlanmalarını ,onları sevmelerini de engelleyemiyoruz.Allah’a yöneldiklerinde üzerlerindeki bütün etkimiz kayboluyor,gücümüz kesiliyor,bir şey yapamaz oluyoruz.

Şeytanın dostları demişler ki:

-Gerçekten çok zor durumdayız.peki ama ne yapabiliriz ki?

Şeytan demiş ki:

-Bırakın, camilere gitsinler.Fakat zamanlarını çalın.Böylece Allah ve elçisi ile bağlantı kuramasınlar.Sizden isteğim budur.Sözlerinin devamında şeytan şöyle konuşmuş:

-Dikkatlerini dağıtın.Böylece Allah ile hayati öneme sahip bir bağlantı kuramazlar.

Şeytanın dostları şaşırmış ve :

-Peki bunu nasıl başaracağız ,diye yine sormuşlar.

Şeytan :

-Hayatın önemsiz ayrıntıları ile devamlı onların zihinlerini meşgul edin.Kulaklarına devamlı olarak şunu fısıldayın:harca ,harca ,harca.Borç al,borç al,borç al.

Kadınlarını iş hayatına atılıp devamlı meşgul olmaları için  ikna edin. Erkeklerin haftada 6-7 gün ve devamlı çalışmalarını, böylece hayatlarında boşluk kalmaması için ikna edin.çocukları ve eşleri ile zaman geçirmelerini engelleyin.

Evleri böylece ferahladıkları bir yer olmaktan çıkacaktır ,Zihinlerini o kadar meşgul edin  ki ,kendi iç seslerini dinleyip te nefis muhasebesi yapamasınlar.Kendilerini sorgulayamasınlar.Böylece kafaları karmakarışık olacak ,Allah ve elçisi ile zihinsel bir beraberlikleri bile kalmayacaktır.

Şeytanın dostları sevinç içinde:

-Yaşa sen, bravo, bravo sesleriyle tezahürata başlayınca şeytan onları bir el işaretiyle susturup sözlerine şöyle devam etmiş:

-Kahvehanelerde, doktor muayenehanelerinde, evlerinde, her yerde, her yerde masaları dergilerle, gazetelerle doldurun. Zihinlerini 24 saat haber bombardımanına tabi tutun. Araba kullanma esnasında tefekkür etmelerini engelleyin.

İnternete girenlerin mail kutularını saçma sapan maillerle, sipariş ve alışveriş katalogları ile promosyon ürünleri ve boş umutlarla doldurun.

Gazete ve televizyonlara ince yapılı, güzel kadınlarla doldurun ki, böylece kocaları dış güzelliğin çok önemli olduğuna inansınlar ve hanımlarını beğenmesinler.

Kadınların akşam kocaları ile ilgilenmesini engelleyecek kadar çok yorulmalarını sağlayın. Eğer kadınlar erkeklerin aradıkları sevgiyi vermezlerse, erkekleri bu sevgiyi başka yerlerde arayacaktır.

Çocuklarına namazın önemini anlatmalarını engellemek için onlara oyalayacak masal kitapları tavsiye edin.

Doğaya çıkıp, Allah’ın yaratma sıfatını görmelerini engellemek için onları öyle çok meşgul edin ki, eğlence yerlerine, fuarlara, parklara, spor karşılaşmalarına, konserlere, sinemalara götürün. Oralarda kavga çıkarıp birbirlerini vurmalarını sağlayın.Bizim işimiz fitne çıkarmaktır,bunu aklınızdan çıkarmayın.İslami dostluklar ve sohbetler yerine ,taraftar dostluklarını ve dedikoduları teşvik edin .

Futbol hayatlarını odak noktası olsun. Futbolcuların isimlerini çocuklarına öğretmeyi marifet saysınlar. Ancak, İslamın şartlarını merak bile etmesinler.

Şu sözleri de hayatlarında parola haline getirmelerine çalışın:

“BİR DEFAYLA BİR ŞEY OLMAZ.

DAHA ÇOK GENCİZ.

ALLAH KALP TEMİZLİĞİNE BAKAR.

ALLAH İLE KUL ARASINA GİRİLMEZ.

EMEKLİ OLDUKTAN SONRA.

ZAMAN SİZE DEĞİL ,SİZ ZAMANA UYUN.

BİR ŞEYCİK OLMAZ. ALLAH AFFEDER.

BU KADAR GÜNAHI ALLAH AFFETMEZ.

BOŞ VER, FAZLA DÜŞÜNME, KAFAYI YERSİN.

CEHENNEMDE BİR SÜRE YANINCA, NASIL OLSA CENNETE GİRMEYECEK MİYİZ?

BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN BÖYLE GÖRDÜK.

AMAN HA DİKKAT! BEYNİNİZİ YIKAMASINLAR.”

İşte benim planım bu.

Şeytanın bu planını, yandaşları, yoldaşları çılgınca alkışlamış ve ülkelere dağılırken Müslümanları daha fazla meşgul edeceklerine telaş içinde, oraya, buraya koşuşturacaklarına Allah’a, elçisine ve ailelerine daha az zaman ayırtacaklarına söz vermişler.

bize düşen nedir bu durumda

“HELAL DAİRESİ KEYFE KÂFİDİR.”

Kur’an parolamız ,RASULALLAH rehberimiz ,sahabe -i kiram  örneklerimiz olursa şeytanın bu hain planları her daim boşa çıkar .

Var mısınız bu hain planları hep beraber bozmaya !

 Evet diyorsanız , o zaman hep beraber Kur’an’ı okumaya ,anlamaya ,önderimiz ,rehberimiz ,sevgili peygamberimizin öğretmenlğinde onun yetiştirdiği nesli okumaya öğrenmeye !

Haydi ,hep beraber silah başına !

Duvarlarda süslü kılıflardaki Kur’anları indirmeye .Haydi!

Serap  Uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir